środa, 2 marca 2016

Zapowiedzi książkowe #5 | Marzec 2016


Marzec to jeden z miesięcy, w którym znalazłam dla siebie ogrom książek, które naprawdę chciałabym przeczytać. Pytanie tylko, czy starczy mi na nie życia? :D Dajcie znać, na co wy czekacie w tym miesiącu!

Pani Noc, Cassandra Clare
Wyd. Mag, 30 marca


Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”. Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć. Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce… Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą? Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.

Czy wspominałam, że Cię potrzebuję?, Estelle Maskame
Wyd. Feeria Young, 2 marca


Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości. Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt. Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?

Zbrodnia, Marie Rutkoski
Wyd. Feeria Young, 16 marca


Druga część emocjonującej trylogii! Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca... Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata... co doprowadzi ją do szokującego sekretu. Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?

Ukojenie, Maggie Stiefvater
Wyd. YA!, 30 marcaTrzeci tom bestsellerowej powieści Drżenie. Zbliża się polowanie, czy ktoś uratuje wilki…? Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem. Grace i Sam spotykają się w „Drżeniu”. W „Niepokoju” walczą o to, żeby być razem. W „Ukojeniu” ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki… Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili – chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie odnajdą ukojenie?

Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno, Kirsty Moseley
Wyd. HarperCollins, 30 marcaOd zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…

Before, Anna Todd
Wyd. Między Słowami, 14 marcaHISTORIA MIŁOŚCI #HESSA Z PERSPEKTYWY HARDINA Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później. Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia. Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzięki temu życie było proste. Tessa miała być kolejną łatwą zdobyczą. Całkiem nieźle się bawił… Dopóki szarość jej oczu nie zaczęła prześladować go w snach, a kształt ust doprowadzać do szału. Tak dobrze sobie radził, zanim popełnił błąd i pozwolił jej stać się całym światem! Obiecał sobie, że zrobi wszystko, by było tak jak dawniej. Myślisz, że znasz wszystkie tajemnice Hardina? Ta książka to więcej, niż ci się wydaje!

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender, Leslye Walton
Wyd. SQN, 2 marca

 Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość? Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

11 komentarzy:

 1. Zbrodnię na pewno przeczytam!
  A ten Chłopak... wydaje się bardzo ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzec zapowiada się obiecującą pod kątem czytelniczym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar zaopatrzyć się w "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" oraz "Panią Noc". Do tego chcę kupić sobie serię "After", bo jestem jej bardzo ciekawa, chociażby przez to, że to fanfiction One Direction XD i jeszcze z Niezwyciężoną ^^

  Pozdrawiam :*
  ksiazki-mitchelii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Panią Noc" <3 Tyle książek, tak mało czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Pani Noc" to mój numer jeden od momentu jak się dowiedziałam, że będzie w tym roku. :D Więcej książek nie planuję kupować, ale pewnie i tak po drodze napatoczą się jakieś kuszące promocje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej interesuje mnie "Pani Noc" a to wszystko przez moich ukochanych Nocnych Łowców ♥ przy okazji twojego posta znalazłam również drugą powieść dla mnie na ten miesiąc! "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" (mimo swojego okropnie długiego tytułu xD) zwrócił na siebie moją uwagę :D i tak okładka *.* nic tylko się zakochać! ♥

  zaczarowana-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ''Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno'' tak mnie rozkochał swoim opisem, że na sto procent będę musiała go zdobyć ;D ''Ognisty pocałunek'' też mam w planach. No i jeszcze w końcu wychodzi trzecia część Nevermore <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawi mnie "Pani Noc" oraz "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Osobliwe i cudowne przypadki..." właśnie dziś zaczynam, zaś "Zbrodnia" i "Chłopak..." do mnie idą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurcze, tak mnie nakręciłaś na tą książkę "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno", że już nie mogę się doczekać i wiem, że muszę po premierze po nią sięgnąć. Na pewno!
  xx
  http://books-every-day.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy Twój komentarz, bowiem motywuje on do dalszego pisania oraz prowadzenia bloga. Miło mi również będzie, jeśli dołączysz do obserwatorów :)