poniedziałek, 2 maja 2016

Zapowiedzi książkowe #7 | Co warto przeczytać w maju?


Ostatnio niby nie mam za dużo czasu na czytanie, ale zawsze znajdę nowe książki, które bardzo chciałabym poznać. Co ciekawego przyniesie maj? :)

Teraz albo nigdy, Sarah Dessen
Wyd. Harpercollins, 18 maja


Macy musi być idealna. Idealna córka, idealna uczennica, idealna dziewczyna. W ten sposób nie będzie kłopotem dla matki, która po śmierci męża i tak ledwo się trzyma. Dzięki temu będzie pasowała do Jasona, jej chłopaka, zakochanego w sobie nerda.
Jej życie musi być zaplanowane – tylko odpowiedzialne decyzje i rozsądne wybory. Wakacje? Praca i nauka do egzaminów. I – rzecz jasna – tęsknota za Jasonem, który wyjechał na obóz naukowy.
Macy w swoich planach nie uwzględniła tylko jednego – że życie potrafi zaskakiwać.
Na czas wakacji znajduje pracę w firmie cateringowej. Choć panuje tam chaos – coś, czego dotychczas unikała jak ognia – nowe towarzystwo bardzo dobrze na nią wpływa. Cała załoga, a zwłaszcza przystojny Wes, sprawia, że poukładany świat Macy rozpada się na kawałki, co ku jej zaskoczeniu coraz bardziej jej się podoba.

Niezrównani, Alyson Noel 
Wyd. Harpercollins, 18 maja


Sunset Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i z grubym portfelem w kieszeni. Jeżeli jakimś cudem dostaniesz się na listę VIP-ów, wejdziesz do najlepszych nocnych klubów w Los Angeles, hedonistycznego nieba dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wstępując do tego świata, musisz pamiętać, że już się z niego nie wyrwiesz.
Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy, wchodzi do kręgu wybrańców. Zgłaszają się do konkursu, którego celem jest przyciągnięcie do klubu rozchwytywanych celebrytów, zwłaszcza Madison Brooks, najpopularniejszej młodej gwiazdy z Hollywood. Nagrodą są duże pieniądze. Kiedy już się wydaje, że uśmiechnie się do nich szczęście, okazuje się, że Madison zaginęła.  
Niezrównani to pierwsza część serii Beautiful Idols, w której najpiękniejsze marzenia zmieniają się w koszmar.

Promyczek, Kim Holden
Wyd. Filia, 16 maja
(od siebie dodam, że gdyby nie ocena ponad 4,5 na goodreads.com oraz 9 na lubimyczytac raczej nie sięgnęłabym po tę pozycję)Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Na południe od nigdzie, Charles Bukowski
Wyd. Noir Sur Blanc, 14 maja

Na południe od nigdzie

Na południe od nigdzie to zbiór dwudziestu siedmiu opowiadań. Ich podtytuł - Zapiski żywcem pogrzebanego - nie tylko oddaje fascynację autora Dostojewskim; mówi także o mrocznych obszarach ludzkich namiętności, o dojmującej samotności, balansującej niekiedy na granicy obłędu. Bukowski okazuje się prawdziwym wirtuozem małych form. Potrafi na kilku stronach zarysować fabułę, która innym starczyłaby na opasłą powieść.


5 komentarzy:

 1. Ja w tym miesiącu chyba jeszcze żadnej książki sobie nie upatrzyłam. W sumie to się cieszę, bo w końcu będę mogła zainwestować w starsze pozycje. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygował mnie "Promyczek", chociaż tak jak ty, nie zwróciłabym na niego uwagi, gdyby nie te wysokie oceny :).

  Pozdrawiam,
  Papierowe strony

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Promyczek'' mnie zaciekawił, ale zanim po niego sięgnę, poczytam sobie opinie innych (jestem strasznie ciekawa skąd zabrały się te wysokie oceny). Prócz tego, czekam jeszcze na kilka innych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Promyczek" bym z chęcią przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych książek raczej nic mnie nie ciekawiło, ale ogólnie czekam na kilka premier w tym miesiącu ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy Twój komentarz, bowiem motywuje on do dalszego pisania oraz prowadzenia bloga. Miło mi również będzie, jeśli dołączysz do obserwatorów :)